• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/vergi.kanunlari
 • https://twitter.com/vergikanunlari
  • VERGİ SAATİ
  • -Güncel Vergi Mevzuatı-
  • VERGİ SAATİ
  • -Güncel Vergi Mevzuatı-
  • TAX TİME
  • >>> by Özkan Aykar

Anasayfa

En son “6111 Sayılı Torba Yasa” olarak bilinen ve bir nevi af niteliği taşıyan düzenlemeden üç yıl sonra aynı yasaya benzer nitelikleri taşıyan ve 02.06.2014 tarihinde TBMM’ye sunulan Kanun Teklifi toplumda af beklentisini tekrar gündeme getirmiştir.
Zamanaşımı, süre geçmesi suretiyle vergi alacağının kalkmasıdır.
10 SORUDA DEVLET MEMURLARINA VERİLEN DİSİPLİN CEZALARI
Gelir İdaresi Başkanlığı 2015 Yılı Performans Programında Temel Politikalar ve Öncelikler: Bazı Çıkarımlar ve Öngörüler
VERGİ DENETİM BİRİMLERİNDEKİ DEĞİŞİKLİĞİN VERGİ MÜFETTİŞLERİ GÖZÜYLE DEĞERLENDİRİLMESİ: BİR ALAN ARAŞTIRMASI
Tapuda alım satım işlemi yapanların bilgilendirilmesi amacıyla sıkça karşılaşılan sorulara aşağıda yer verilmiştir.
Eşitlik İlkesi Açısından Bir İstisnanın Anatomisine Yönelik Operasyon: Hizmetçilerin Ücretleri
Bu tazıda, Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sisteminin işleyişi ile kira geliri elde eden mükelleflerin beyannamelerini verirken izleyecekleri yol, yapacakları hesaplamalar, istisna ve indirimlere ilişkin bilgilere yer verilmiştir.
Özkan AYKAR - Gelir Uzmanı Kira geliri beyannamesi verecek mükellefler mart ayının 1’i ile 25’i arasında Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi’ne giriş yaparak kendi adlarına düzenlenmiş beyannamelerini güvenli bir şekilde internet ortamında verebilirler.
Bu yazıda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun kapsamında memurların izin süreleri hakkında hüküm ve açıklamalara yer verilmiştir.
Gelir Uzmanları ve Yardımcılarının, görevlerini yerine getirirken meslek ilkelerine bağlı, kaynakları etik ilkelere uyma yükümlülüğü içinde kullanan, hizmet ettikleri toplumun ortak yararlarının geliştirmesi bilincine yönelik yükümlülükler
Ömer Faruk Burak Gelir Uzmanı Bu çalışmada, ilgili yasal düzenlemeler ekseninde; konu, kapsam, süreç ve sonuç olarak tarhiyat sonrası uzlaşma müessesesi ele alınacaktır.
Latif AKCA- Gelir Uzmanı - Bildiğiniz üzere kira kazançlarına ilişkin beyannamelerin 01-25 Mart 2016 tarihleri arasında verilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda; kira geliri elde eden mükelleflerin vergilendirilmesi ile ilgili bilgilere yer verilmiştir.
% 90 veya daha fazla olan malul ve engelliler ile bizzat kullanmak amacıyla sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptıran malul ve engelliler tarafından, beş yılda bir defaya mahsus olmak üzere ilk iktisabı ÖTV’den istisna edilmiştir
... 27 ...
Vergi Kanunları
Kaynakçalı - Güncel Vergi Kanunları (Gümrük Kanunu İlaveli) Adalet Yayınevi Tel: 0 312 231 17 00 - 0 312 231 17 94 İncelemek İçin Lütfen Resmin Üzerine Tıklayınız.
Vergi Nedir?
15 Temmuz- Altın Sayfalar
Terörü Nefretle Kınıyoruz...

Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 3°
Site Haritası